Jdi na obsah Jdi na menu
 


mocniny

29. 10. 2009
Umocňování je matematická funkce, která vyjadřuje opakované násobení (slouží ke zkrácenému zápisu vícenásobného násobení). Umocňování je k násobení v podobném vztahu, v jakém je samo násobení ke sčítání. V tomto vzorci se a označuje jako základ mocniny (mocněnec) a n se nazývá exponent (mocnitel). Výsledek je n-tá mocnina čísla a, tedy a na n-tou. Například 8 . 8 . 8 je osm na třetí, což zapisujeme 83. Pokud není dostupné formátování horních indexů (například v diskusích na internetu nebo v emailech), často se mocnina zapisuje namísto 23 takto: 2^3.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Alor

(fagot, 3. 4. 2012 21:57)

Lepsi je to rozohodne lepsi visvetleni na vseobecneucivo.estranky.cz tam je uplne vsecko narozdil od teto sra***

Blbci a Andílci

(Autoka teto stranky, 22. 2. 2011 19:56)

Ahoj, vsichni, jsem rada ze navstevujete tuto stranku vsem, kteří se tady priucuji velice chvalim, je mi 21 let studuji matematickou vysokou skolu a doucuji 17 dětí od 1 do 9 rocniku.
Pro ty, kteří tu nadavaji atd.:Ahoj vsichni, (ne)jsem rada, že navstevujete tuto stranku, jestliže se vám tady spatne uci najdete si jinou stranku a nepiste mi sem hlouposti, napisete-li jeste jednou nejakou nadavku nebo nejaky ...., tak vim jiste ze propadnete z matematiky.
Posledni veta v tomto mesici pro vas : pro ty, kteri se tady chteji priucit, tak se ucte a skoncite velice dobre jako ja vydelávám si za rok za doučování velkou cenu za rok 17 detem, dela to asi kolem 26 tisic korun, a mám nepřítelkyni( neni to moje kamaradka), ktera nedodelala ani stredni skolu a vysokou nikdy neudela, tak dopadnete vy kteri mi tady nadavaji a priucit se nedaji, vase rodice za vas plati hodne tak si toho važte!!!
Děkuji za přečtení a přeji příjemné řešení a počítání!, vaše Autorka teto stranky.

ffffggggggggggfuuuuuujjj

(jabfcjkdsaf, 17. 1. 2011 11:16)

to je na hovno